Veri kaybı senaryolarında hızlı kurtarma avantajı

Veeam, Dünyanın Önde Gelen Kurumsal Bulut Pazarı Salesforce AppExchange'te Veeam Backup for Salesforce'u Duyurdu. Salesforce meta verilere erişim ve kontrol sunan yeni Veeam çözümü ile veri kaybı senaryolarında hızlı kurtarma elde edilebilecek.

Veeam Backup for Salesforce veri kaybı senaryolarında hızlı kurtarma avantajı sunuyor

 

Veeam, Dünyanın Önde Gelen Kurumsal Bulut Pazarı Salesforce AppExchange'te Veeam Backup for Salesforce'u Duyurdu. Salesforce meta verilere erişim ve kontrol sunan yeni Veeam çözümü ile veri kaybı senaryolarında hızlı kurtarma elde edilebilecek. 

Modern Veri Koruma’da lider  Veeam® Software’in kullanıma sunduğu, Salesforce AppExchange’te yer alan yeni Veeam Backup for Salesforce, insan hatası, entegrasyon sorunları ve diğer veri kaybı senaryoları nedeniyle Salesforce verilerini ve meta verilerini kaybetme riskini ortadan kaldırıyor. Doğrudan Salesforce ile entegre olan Veeam Backup for Salesforce’a şu adresten erişilebiliyor: AppExchange at https://appexchange.salesforce.com/listingDetail?listingId=a0N3u00000PuyFpEAJ&tab=e.

 

Veeam Backup for Salesforce 

Modern Veri Korumada pazar lideri olan Veeam'in bu yeni çözümü, kuruluşların şirket içinde veya bulutta bir yedekleme ortamı konuşlandırmasını sağlayarak Salesforce verilerine ve meta verilerine erişim ve kontrol sağlıyor. Ayrıca, Salesforce kayıtları, hiyerarşileri, alanları, dosyaları ve meta verilerinin parçalı ve toplu olarak kurtarılması da dahil olmak üzere, BT departmanları ve Salesforce yöneticilerine güçlü, hızlı kurtarma yetenekleri sunuyor.  Veeam Backup for Microsoft 365'in başarısını temel alan bu yeni çözüm, Veeam'in kurumsal platformuna endüstri öncüsü SaaS ortamlarını dahil ederek, genişletiyor.

 

Komut dosyası, veri yükleyici veya entegrasyon sorunuyla ilgili bir hata olsun, Veeam Backup for Salesforce'un basit ve kullanımı, kolay kullanıcı arayüzü(UI), kullanıcıların sorunları sadece bir kaç tıkla çözmesine ve verilerini kurtarmalarına imkan veriyor. Üstelik bunu ek yedeklemelere, uzun ve tam yedekli karşılaştırmalar yapmaya veya veri yinelemelerine gerek olmadan yapıyor.

 

Veeam Backup for Salesforce’un temel özellikleri şunlar: 

 • Salesforce Yerel: Yedekler oluşturmak ve Salesforce verilerini veya meta verilerini geri yüklemek için özel olarak tasarlanmıştır
 • Hızlı ve esnek kurtarma: Salesforce kayıtlarını, hiyerarşileri, alanları, dosyaları ve meta verileri geri yükleyin
 • Veri koruma: Şirket içinde veya bulutta herhangi bir yerde bir yedekleme ortamı çalıştırın (AWS, Azure, vb.)
 • Özel zamanlama: Nesne düzeyinde ayrıntılı yedekleme programları ve saklama ayarları belirleyin
 • Basitleştirilmiş yönetim: Tek bir platformdan birkaç Salesforce örneğini yönetin
 • Kademeli değişiklikler: Kademeli senkronizasyon ve Salesforce verileri için esnek planlama özellikleriyle sürekli olarak yedekler oluşturun
 • Basit ve kullanımı kolay kullanıcı ara yüzü: Yedekleme ilkelerini çalıştırın ve dakikalar içinde geri yükleyin
 • Görün ve karşılaştırın: Kayıtların ve meta verilerin sürümlerini görün,üretimle hızla karşılaştırın
 • Hiyerarşiyi geri yükle: Bağlantılı nesneleri, üst/alt kayıtlar da dahil olmak üzere herhangi bir kayda ayrıntılı olarak geri yükleyin 

Veeam Salesforce Koruma Trendleri Raporu 2022'yi Veeam adına hazırlayan bağımsız bir araştırma şirketi çalışma kapsamında dünya çapında 800 tarafsız BT lideri ve uygulayıcısı ile anket yaptı. Bu rapor, BT uzmanlarının çoğunluğunun, Salesforce verilerini korumanın en önemli nedeninin verileri içe aktarma ya da almada yaşanacak potansiyel hatalar olduğunu kabul ettiğini ortaya koydu. Bunlar dışında; en iyi uygulamalar ve düzenleyici zorunluluklar, siber güvenlik endişeleri ve kullanıcılardan, uygulamalardan veya veri havuzlarından kaynaklanan hatalar (bozulma gibi) gibi nedenler BT platformlarının karşı karşıya olduğu diğer risklerle paralellik gösterdi.

 

Veeam ayrıca bu çözümün ÜCRETSİZ bir sürümünü de sunuyor: Veeam Backup for Salesforce Community Edition. Community Edition, 50 veya daha az Salesforce kullanıcı lisansına sahip kuruluşlar için Salesforce verilerinin tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde işlevsel olarak yedeklemesini ve kurtarmasını sağlıyor.

 

Veeam Backup for Salesforce, Veeam platformuna yeni eklenen ayrı bir bağımsız ürün. Hali hazırda Veeam'in 35.000'den fazla teknoloji ortağında mevcut olan ürün, kullanıcı başına bir ila beş yıllık aboneliklerle satılıyor. Veeam şu anda iki adet 12 aylık tanıtım paketi sunuyor:

 • 300 kullanıcıya kadar 2,000 ABD Doları
 • Sınırsız kullanıcı ile 10,000 ABD Doları

 

İlgili Yorumlar

 • Veeam CTO'su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, "Şu anda hibrit bir modelde çalışan çok sayıda şirket çalışanıyla, bulut ve SaaS verilerini korumak her zamankinden daha önemli" dedi ve ekledi: "Aslında, Veeam Salesforce Koruma Trendleri Raporu 2022, katılımcıların %97'sinin, Salesforce ve Microsoft 365 verileri gibi en iyi SaaS uygulamalarının önemini ve koruma ihtiyacını anladığını, ancak bu uygulamaların yedeklenmesinin geçmişte BT tarafından en çok gözden kaçan uygulamalar olması nedeniyle güvenlik açıkları, güvenlik riskleri, veri kaybı ve bozulmalar gibi sonuçlar oluştuğunu gösterdi. Gerçekte, herhangi bir bulut uygulaması ile SaaS uygulamalarını kullanan işletme arasında paylaşılan bir sorumluluk vardır - ancak veri kontrolü şirketin sorumluluğundadır. Salesforce için YENİ Veeam yedeklememizle, Salesforce API'leri tarafından desteklenen akıllı yedekleme ile işlerinin güvenilir bir şekilde korunmasını sağlamak için müşterilerimizi ve iş ortaklarımızı desteklemeye hazırız." 
 • Salesforce AppExchange Genel Müdürü Woodson Martin şunları söyledi: "Salesforce verilerini ve meta verilerini bulutta veya şirket içinde yedekleme ve kurtarma yeteneği sağlayarak müşteriler için dijital dönüşümü güçlendiren Veeam Backup for Salesforce, AppExchange'e iyi bir ekleme oldu. AppExchange, müşterilerini iş gereksinimleri için doğru uygulamalar ve uzmanlarla buluşturmak için gelişimini sürdürüyor." 
 • "Araştırmamız, görev açısından kritik SaaS verilerini kaybetmenin birçok yolu olduğunu açıkça gösteriyor. Son kullanıcılar arasında SaaS uygulaması yedekleme ‘bağlantısının kesilmesi’ durumunda, birçok kuruluş bu verileri güvenilir ve tutarlı bir şekilde kurtaracak konumda değil. Salesforce için güvenilir bir SaaS yedeklemesi ve kurtarması sağlayan bu yenilikçi bir ürün, kuruluşların iş genelinde sıkı hizmet düzeyi veri koruma anlaşmalarının denetimini elinde tutmasına olanak sağlıyor, bu açıdan da kritik öneme sahip." – Christophe Bertrand, Program Direktörü, ESG
 • “Kusursuz veri korumanın olmadığı gerçeği inkâr edilemez. Salesforce yedekleme, Veeam'in bir başka üstün girişimidir. Kritik bilgilerin güvende olması kuruluşlar için daha iyidir. Veeam Backup for Salesforce sorunsuz entegrasyon senaryolarına ve meta verilerin bütünlüğüne olanak sağlayacağı için kişisel olarak şahsen çok heyecanlıyım." – Aleh Sadaunichy, Altyapı Çözümleri Mimarı, Lyreco

 

Salesforce AppExchange Hakkında

Dünyanın önde gelen kurumsal bulut pazarı olan Salesforce AppExchange, şirketleri, geliştiricileri ve girişimcileri tamamen yeni yollarla oluşturma, pazarlama ve büyütme konusunda destekler. 7.000'den fazla listeleme, 10 milyon müşteri yüklemesi ve 117.000 uzman değerlendirmesi ile AppExchange, her ölçekten ve sektörden müşterileri, her türlü iş zorluğunu çözmek için yüklemeye hazır veya özelleştirilebilir uygulamalara ve Salesforce sertifikalı danışmanlara ulaştırır.

 

Ek Kaynaklar 

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Şanlı Bayrak Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Şanlı Bayrak Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Şanlı Bayrak Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Şanlı Bayrak Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.