Tepe Kurumsal Çözümler’e AFAD’dan ‘Takdir Ödülü’

Bilkent Holding bünyesinde yer alan ve yüzde 100 yerli sermayeyle kurularak entegre tesis yönetimi kapsamında tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten Tepe Kurumsal Çözümler’in, 2022 yılında hayata geçirdiği Tepe Hayat Ekibi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Takdir Ödülü’ne layık görüldü. Ödül Tepe Kurumsal Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Savaş Aydın’a, AFAD Başkanı adına AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar tarafından takdim edildi.

İşletmelerin ana faaliyetlerini sürdürebilmeleri için tek bir çatı altında entegre hizmet veren Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olan Tepe Kurumsal Çözümler’in Tepe Hayat Ekibi, AFAD tarafından ödüle layık görüldü. Tepe Kurumsal Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Savaş Aydın’a ödülü AFAD Başkanı adına AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar takdim etti. Ödülle ilgili konuşan Tepe Kurumsal Çözümler Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, “Tepe Hayat Ekibimiz, afetler gibi zorlu anlarda her zaman vatandaşlarımızın yanında olacaktır” dedi.

Bilkent Holding bünyesinde yer alan ve yüzde 100 yerli sermayeyle kurularak entegre tesis yönetimi kapsamında tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten Tepe Kurumsal Çözümler’in, 2022 yılında hayata geçirdiği Tepe Hayat Ekibi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Takdir Ödülü’ne layık görüldü. Ödül Tepe Kurumsal Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Savaş Aydın’a, AFAD Başkanı adına AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar tarafından takdim edildi. Yaşanabilecek afet ve iklim sorunları karşısında topluma katkı sunabilmek amacıyla, AFAD ve AKUT iş birliğiyle 2022 yılının kasım ayında hayata geçirilen Tepe Hayat Ekibi, 6 Şubat’ta meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak, çok kısa bir sürede bölgelere giderek gönüllü olarak gerek arama-kurtarma gerekse ayni ve nakdi yardımlarda bulundu. AFAD Takdir Ödülü’nün Tepe Hayat Ekibine bu çalışmaları dolayısıyla verildiği açıklandı. Ödül takdimine AFAD Arama Kurtarma Daire Başkanı Recep Şalcı, Tepe Hayat Ekibi Arama Kurtarma Kısmı Denetim Müdürü Günal Mahir Yatağan ve Tepe Hayat Ekibi Psikolojik Destek ve Eğitim Kısmı Eğitim Gelişim Müdürü Gözde Yana da eşlik etti. Tepe Hayat’ın psikolojik danışma ve destek ile ilgili yaptığı çalışmalardan da bahsedilen törende, Tepe Hayat’ın arama kurtarmanın yanı sıra farkındalık yaratmak için psikolojik destek ekibi kurup akredite olacağı belirtildi.

 

Eğitimlere katılarak AFAD gönüllüsü oldular

 

Tepe Hayat Ekibi, Tepe Kurumsal Çözümler markalarından Tepe Savunma tarafından, yaşanabilecek afet ve iklim sorunları karşısında topluma katkı sunabilmek amacıyla ve AFAD ve AKUT iş birliğiyle 2022 yılının kasım ayında hayata geçirildi. Ardından Tepe Kurumsal Çözümler markalarında görev alan bütün çalışanların gönüllülük kapsamında projeye dâhil ederek sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlayan Tepe Savunma, bu kapsamdaki tüm çalışmalarına Tepe Kurumsal Çözümler çatısı altında devam etme kararı aldı. AFAD’ın teorik ve uygulamalı eğitimlerine katılarak sertifika alan Tepe Hayat Ekibi, afet ve acil durum konuları, arama kurtarma, ilkyardım ve farklı afet durumlarının ortaya çıkmasına sebep olabilecek tüm olası afet ve iklim sorunları gibi eğitimleri alarak sertifikalı AFAD gönüllüsü oldular. Oluşabilecek doğal afetlere karşı topluma fayda sağlayabilmek adına Tepe Kurumsal Çözümler personellerinden oluşan Tepe Hayat Ekibi, herhangi bir afet durumunda toplumun can ve mal güvenliği sağlamak adına hazır bulunuyor. 

 

“Tepe Hayat Ekibi her zaman yardıma hazır olacak”

 

AFAD’dan ödül almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Tepe Kurumsal Çözümler Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, şunları söyledi:

“Tepe Hayat Ekibimizi 2022 yılında hayata geçirdik. 6 Şubat’ta meydana gelen ve ülkemizi derin üzüntüye boğan depremler sonrasında ise ekibimiz, çok kısa bir sürede deprem bölgelerine giderek arama-kurtarma ekiplere yardımcı oldular. Bir kez daha gördük ki afetler gibi acil durumlarda yetişmiş insan gücüne her zaman ihtiyaç var. Umarız ki bir daha bu tarz üzücü olaylar yaşamayız ancak hayatın getireceği her ihtimal göz önünde bulundurulmalı, eğitimli, donanımlı insan gücüne ihtiyaç her zaman olacaktır. Tepe Hayat Ekibimiz, bu zorlu anlarda AFAD gibi kuruluşların da yönlendirmeleriyle vatandaşlarımızın yanında olacaktır. Ekibimize bu ödülü layık gören AFAD’a ve AFAD Başkanı Sayın Okay Memiş’e teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 

Tepe Kurumsal Çözümler Hakkında:

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Şirketleri olarak, Türkiye’nin dört bir yanında farklı sektörlerin kurumsal destek hizmetleri ihtiyaçlarına özel entegre çözümler sunan Tepe Kurumsal Çözümler, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Çalışan sayısına göre 500 şirket arasında 10’uncu sırada yer alan Tepe Kurumsal Çözümler tüm faaliyetlerini, Türkiye’nin 81 ilinde 6 bine yakın müşteri kontratı ve yüzde 90’a yakın müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirmektedir. Tepe Kurumsal Çözümler çatısı altında faaliyet gösteren şirketler arasında; Tepe Servis ve Yönetim, Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri, BCC Catering Toplu Yemek Üretim Hizmetleri, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri, Adonis Endüstriyel Temizlik Ürünleri, Tepe Servis Kart Hizmetleri bulunmaktadır. Müşterilerine tek bir çatı marka altından ana faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gerekli olan ve profesyonel uzmanlık gerektiren tüm alanlarda kolayca ulaşılabilir ve aynı kalitede hizmet sunan Tepe Kurumsal Çözümler, “Tedarikçi değil çözüm ortağı” vizyonuyla hizmet vermektedir.

09 Oca 2024 - 22:57 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Şanlı Bayrak Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Şanlı Bayrak Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Şanlı Bayrak Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Şanlı Bayrak Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.