ÖNDER GÜNEŞ: ' AVCILAR İLÇESİNİN SORUNLARINI BİZ ÇÖZERİZ'

Önder Güneş İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı bir kanaat önderi. İstanbul'da Güneydoğulu sivil toplum kuruluşlarının yakından tanıdığı bir isim. Bugünlerde Avcılar ilçesinin köşede kalmış sorunları ile hemhal olmuş durumda. Kentsel dönüşümden, Belediyecilik hizmetlerine, projelerden iş dünyasına değin onlarca projesi hazır. Not almakta fayda var. Önümüzdeki günlerde kitlelerin önde koşan ismi Önder Güneş adını çokça duyacağız

Önder GÜNEŞ toplumsal sorunlar konusunda çözümler sunan, siyaset hafızası güçlü ve Avcılar ilçesinde taraftarı olan bir lider. Uzun yıllardır Avcılar ilçesinde yaşıyor. İlçenin sorunlarını biliyor ve kurtuluş reçetesi de elinde hazır. Ülkücü gelenekten gelen, henüz çocukluk döneminde siyasetle tanışmış bir lider. Aynı zamanda başarılı bir iş insanı. Ve iyi bir aile babası. Siyaseti de, politika tarihini de bilen yapısı ile öne çıkıyor. Önde Güneş ile görüştüğümde şu fikirleri öne çıkıyor: ' Demokratik bir sistemde, liderlik yalnızca politikacılık olarak algılanamaz. Liderlerin başarıya ulaşması için belli vasıflara ihtiyacı vardır. Vizyonunuzu, seçmeninize başarılı bir şekilde yansıtamazsanız ne seçmen sadakatini ne de potansiyel oyunuzu artırabilirsiniz. Hedeflerinizi ve ideallerinizi tam bir başarı hikayesine dönüştürebilmek için iyi bir siyasetçi nasıl olmalı sorusunun yanıtına ihtiyacınız vardır.

İyi bir siyasetçinin özellikleri, yalnızca yönetim şekli ve liderliği ile sınırlandırılamaz. Aynı zamanda yerel veya ulusal formda başarılı bir siyasetçi olabilmek için dürüstlük, güvenilirlik, dakiklik, profesyonellik ve sakinlik gibi vasıflara da sahip olmanız gerekir.

Kaliteli bir siyasetçi için şu görüşlere yer veriyor: Etkili Kararlar Verebilen: İyi bir siyasetçi nasıl olmalı sorusunun ilk yanıtı, elbette karar verme mercii olarak doğru kararlar verebiliyor olmasıdır. Siyasetçilerin verdiği kararlar toplumu etkileyeceğinden doğru zamanda doğru tercihlerin yapılması çok önemlidir. Verilen kararın arkasında durulması da seçmenin karar vericiye karşı güven duymasını sağlamaktadır.
İyi İletişim Kurabilen: Bir siyasetçi nasıl konuşmalı, diye merak edenler için bir diğer kriter de siyasetçinin iletişim becerilerinin gelişmiş olmasıdır. Siyasetçi, hem toplumun fertleriyle hem de siyasi kişiliklerle kurduğu iletişimi başarıyla yürütebilmelidir. Unutmayın, sözcükler insanı motive edebilen sihirli bir güçtür. Söylemlerinizle insanları etkileyebilmeniz ve onları ikna edebilmeniz mümkün.
Görevine Sadık Olan: İyi bir siyasetçinin özellikleri sıralandığında genellikle görev bilinci ve görev sadakati unutulur. Aslında belki de bir seçmenin gözünde size en çok prestij kazandıran şey, her koşulda ve her durumda görevinizin başında olmanızdır. Seçmenlerinizin ihtiyaç duydukları anda onların yanında olursanız insanların gözündeki imajınızı daha kolay yükseltirsiniz.
Vizyonu Olan: Başarılı siyasetçilerin özellikleri nedir diye sorsanız ilk üç kriterde mutlaka vizyona yer veririm. Küresel bir bakış açısına sahip olan liderleri ve siyasetçileri her zaman başarılı bulurum. Güçlü bir lider, nereye gittiğini, amaçlarını ve potansiyelini bilir. Dolayısıyla seçmeni her konuda teşvik eder ve onlara rehberlik yapar. 
Topluluklar Katılan: İyi bir siyasetçi nasıl olunur diye merak edenler için siyasetin yalnızca görev tanımıyla sınırlı olmadığını söyleyebilirim. Bir siyasetçi olarak yalnızca görev alanınızdaki konularda aktif olmanız çoğu zaman yeterli olmayabilir. Aslında insanlara kişiliğinizi yansıtabilmeniz için gönüllü topluluklara ve faaliyetlere katılmanız gerekir. Evet, belki bir siyasetçisiniz ama her şeyden önce bir insansınız.
Tartışmalara Dahil Olabilen: Başarılı siyasetçilerin özelliklerini değerlendirdiğimizde hemen hemen hepsinin tartışmalara dahil olduğunu ve karşıt fikirlerle bir araya geldiğini görürüz. Eğer size yöneltilen ithamlara ve iddialara cevap veremez, insanların sizi fikirlerinizi öğreneceği platformlarda yer almayı reddederseniz kendinizi karşı tarafa istediğiniz gibi yansıtamazsınız.

23 Oca 2024 - 23:10 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Şanlı Bayrak Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Şanlı Bayrak Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Şanlı Bayrak Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Şanlı Bayrak Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.