Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı

Eski Uzman Çavuşlar, yine bir Bayrama daha boyunları bükük girmek istemiyor. Vatan için Canlarını ortaya koyan Kahramanlar Devletimizden sadece KAZANILMIŞ HAKLARI olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Memur olarak istihdamlarını beklemekteler.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı
 
 
 
 
 
 
*Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ 'den CUMHURBAŞKANINA Çağrı
 
Eski Uzman Çavuşlar, yine bir Bayrama daha boyunları bükük girmek istemiyor. Vatan için Canlarını ortaya koyan Kahramanlar Devletimizden sadece KAZANILMIŞ HAKLARI olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Memur olarak istihdamlarını beklemekteler.
     657 sayılı Devlet Memurları kanununun 92'nci maddesinin son fıkrasında "657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler." denilmektedir.
      3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinde  "Uzman Erbaşların 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az 7 hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir "denilmiştir.
      Özetle Türk Silahlı Kuvvetlerinde 29/01/2016 tarihinden önce en az 2 yıl, yine aynı tarihten sonra en az 7 yıl hizmet süresini dolduran kendi isteği ile yada sağlık niteliklerini kaybederek görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar, girecekleri sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile ayrıca boş kadro olması durumunda Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Memur olarak atanabilmektedirler.
     Kahramanlar maalesef ellerinde Kazanılmış Haklarına dair kanun maddesi ile kurum kurum gezerek atanabilecekleri boş Memur Kadrosu aramaktadırlar. Binlerce Eski Uzman Çavuş atanabilecekleri boş Memur Kadrosu bulamadıkları için atanamayarak mağdur olmakta yaşanan olumsuzluk karşısında maddi ve manevi çöküntüye uğrayarak aile birliklerinin dağılmasına, ruhsal ve psikolojik sorunlar yaşamalarına sebep olmaktadır.
     Vatan için Canlarını ortaya koyarak görev yapmış Asrın Yiğitleri, yurtiçinde terörün kökünü kazıyanlar, sınırdışı harekâtlarda en önde olanlar, bir gece ansızın geliriz denildiğinde terör mevzilerini yok edenler, menzil olarak Kızıl Elmayı gösterenler Devletimizden Bayram öncesi ATAMA MÜJDESİ beklemekteler.

 
*ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ HAKLARINI ARAMA KONUSUNDA YOLUNA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR*
 
Eski uzman çavuşlar kanunen hakları olmasına rağmen atanamıyor. Yıllardır süre gelen bu mağduriyet artarak devam etmekte. Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim ekibi bu mağduriyete dur demek adına aylardır çalışmalarına pes etmeden devam ediyor.
 
 Derneğimizin amacı 7 yıl ve üzeri görev yapan 
(2016 dan önce bu süre 2 yıldı burda da büyük bir  hak kaybı oluştu) ve ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı görevlerinden ayrılmak zorunda kalan uzman çavuşların referans olmadan devlet eliyle adil bir şekilde memuriyet hakkını almasını sağlamak. Devletimiz ve saygıdeğer devlet büyüklerimizle görüşmeler sağlayarak desteklerini talep ettik. 
 
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Adalet ve Kalkınma Partisi*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Milliyetçi Hareket Partisi*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *İyi Parti*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Cumhuriyet Halk Partisi*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Saadet partisi*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Yeniden Refah Partisi*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Vekiller*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Grup başkan Vekilleri*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Komisyon Başkanları*
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı *Komisyon Üyeleri* ile görüşmeler 
 
Birçok siyasi kişilerle başarılı görüşmeler gerçekleştirdik.Sesimizi duyurmadığımız hiçbir kurum ve kuruluş, Siyasi parti ve liderleri kalmadı.
 
*BİZLERİN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ VİCDAN MESELESİDİR*
 
Bizlere zaman ayırıp sesimizi duyan ve her türlü desteği vereceğini belirten devletimiz ve devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı ATAUZDER ve ailesi adına binlerce kez teşekkür ederiz. 
 
Derneğimiz ve yönetim ekibimiz haklı mücadelemizde üstüne düşen görevini layıkıyla yerine getirmiş olup çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. 
 
*YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR*
 
Kamu Yararına Kurulacak Uzmanlar Derneği (Temud)
 
Başkanlık seçimlerinde başkanımız Mustafa Gündeşli aday olmuştur.
 
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrıEmekli uzman çavuşlar
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı10 yıl üzeri çalışıp görevlerinden ayrılan uzman çavuşlar 
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrıSivil memurluğa geçmiş uzman çavuşlar
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrıGörevlerine devam eden uzman çavuşlar 
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrıMalulen emekli uzman çavuşlar 
Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli 'den Cumhurbaşkanı'na çağrı10 yıl ve üzeri çalışma sonucunda Gazilik ünvanı  almış uzman çavuşlar 
 
*Oy kullanabilecek olup*;
 
Bütün Uzman Çavuş arkadaşların özlük hakları, memuriyet hakları konusunda gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına tek çatı altında kaldığımız yerden faaliyetlerimize devam edeceğiz. 
 
Bütün Uzman Çavuşların layık olduğu değeri görmeleri, Haklarının iyileştirilmesi, özlük haklarının alınması, mağduriyetlerin giderilmesi adına Mustafa Gündeşli bu göreve taliptir.
 
Uzman Çavuşların yıllarca duyulmayan sesini duyurmak için tüm çalışmaları gerçekleştiren ve bunu hiçbir menfaat gözetmeksizin vicdanlı ve merhametli bir şekilde yapan ve birçok başarının mimarı olan Mustafa Gündeşli bu başkanlık için en etkili ve sonuna kadar hak eden tek isim.
 
 

06 Mar 2024 - 23:30 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Şanlı Bayrak Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Şanlı Bayrak Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Şanlı Bayrak Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Şanlı Bayrak Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Yasin Atlı - #EskiUzmanÇavuşlar Ve aileleri Adına destekleriniz için teşekkür ederim ??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Mart 12:32
04

İbrahim Demir - Eski Uzman Çavuşlar ve aileleri olarak bizlere vermiş olduğunuz destekleriinzden ötürü çok teşekkür ederim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Mart 11:41
02

Muhammet Imalı - #EskiUzmanÇavuşlar olarak çok teşekkür ederiz sesimize ses oldunuz

Bizler KANUN'la verilmiş hakkımızı

istiyoruz İNANDIK BAŞARACAĞIZ ??

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Mart 10:25
01

Serdar Gedi̇kli̇ - TALEP DEĞİL HAK

3269 sy uzman erbaş kanununun 5.maddesi ve de 657 sy.dmk'nun 92. md. son fıkrası hükmünce kamu kurum ve kuruluşlarının memur kadrolarına yaş ve boy şartı aranmaksızın genel atama istiyoruz #EskiUzmanÇavuşlar @ATAUZDER

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Mart 00:15